Jaká je budoucnost sociálních sítí?

21. října 2011 v 11:35 | Patrik
Nechte se inspirovat jednou z mých dalších seminárních prací. Dnes se zamyslím nad tím, jaká je budoucnost sociálních médií. Nezapomeňte si otevřít celý článek!

Vývoj současných služeb

Sociální sítě stále více a více ovlivňují životy všech lidí na Zemi - dokonce i těch, co nejsou online. Sítě jako Facebook, Twitter nebo MySpace se staly středobodem naší komunikace. V této stati se zamyslím nad tím, kam tento vývoj může dále směřovat.

Je jasné, že význam sociálních sítí bude dále stoupat. Projevuje se to například v televizním zpravodajství. Stanice stále ve větší míře používají záběry z YouTube - nekonečné knihovny videozáznamů, které pocházejí především z mobilních zařízení. To by ještě před pár lety nebylo myslitelné. Tyto záběry se pak šíří díky dalším sociálním sítím, hlavně přes Facebook a Twitter. Občanská žurnalistika tak jen kvete. Z obyčejných lidí se stávají zpravodajové. Jak někdy někdo řekl, "příležitost dělá reportéra".

Televize budou záběry z internetu používat stále častěji, protože levně nebo úplně zdarma získají zajímavé a aktuální materiály. Význam sociálních sítí zaměřených na video tak bude stoupat, stejně jako portfolio služeb těchto serverů. Jak je to už dnes vidět na YouTube, podobné servery nakupují práva ke klasickým filmům a nabízí je online ke shlédnutí. Videoservery se tak časem dostanou do převahy a uživatelům nabídnou zajímavější obsah. Neustálé propojování, nebo-li konvergence médií, tak bude muset pokračovat, aby klasické televizní kanály neztratily na své důležitosti.To s sebou ponese také rozvoj dalších forem reklamy, které se budou do online služeb aplikovat. Už dnes často shlédneme reklamu před nebo během sledování videa na internetu a později jistě přijdou další sofistikovanější formáty.

Podle některých odborníků také vznikne provizní systém, který by tvůrcům videa poskytnul příjmy pro rozvoj jejich další činnosti. Podobně je tomu u programátorů aplikací a her pro mobilní zařízení, kteří svůj software prodávají na internetových tržištích jako App Store od Applu nebo Android Market od Googlu. Pro televizní průmysl by to znamenalo podstatnou změnu. Časem by tak mohly vzniknout například speciální pořady přímo pro YouTube, které by produkovali tvůrci za účelem zisku. Některé internetové televize mají vlastní pořady už v současné době, sofistikovaný provizní systém ale zatím nikdo nevymyslel, natož aby ho rozšířil do masové podoby.

Na YouTube se nyní za hodinu objeví desítky hodin nového videa. Pokud bude tento vývoj pokračovat dál, dočkáme se stovky a tisíců hodin videozáznamu nahraného na tuto síť během šedesáti minut. K tomu bude dopomáhat technický rozvoj: nové typy mobilních zařízení a mobilní sítě s větší kapacitou přenosu dat.

Facebook dnes spolu s vyhledávačem Google patří k nejpoužívanějším službám na internetu. Pokud bude nárůst počtu uživatelů Facebooku pokračovat stejným tempem dál, bude na jeho stránkách brzy komunikovat miliarda uživatelů (dnes jich je okolo téměř 700 milionů).

Média ani firmy si důležitost sociálních sítí uvědomují. Firma, která nemá stránku na Facebooku, jakoby neexistovala. Na sociální marketing se dnes specializují specifické marketingové agentury. Vznikají odborníci, který se zaměřují na stejný obor. Jejich úkolem je vymyslet postupy, jak díky Facebooku vydělat peníze. Sociální sítě jsou důležitým marketingovým nástrojem - co je více, než když určitý produkt doporučí známý? Přitom to není tak dlouho, co část oborníků prohlašovala, že se peníze na Facebooku vydělat nedají. Čas ukázal, že opak je pravdou.

Síla sociálních sítí se ale projevuje i v podobě úniku tajných a důležitých dat, které se mezi uživateli šíří extrémní rychlostí. Na tento vývoj již zareagovaly firmy, které upravily své firemní kodexy, aby tak více kontrolovaly chování svých zaměstnanců. Sociální média se stala největším centrálním úložištěm uživatelských dat na světě.

Tento vývoj jde ruku v ruce s prohlášeními IT specialistů, kteří tvrdí, že data uložená na internetu, tedy v "cloudu", se stanou největším globálním pevným diskem. Prozatímní vývoj ukazuje, že to je pravda. A pokud se důvěra uživatelů v "cloud" v budoucnu nenaruší kvůli velkému úniku dat, bude tento vývoj pokračovat dál. Brzy se tak dočkáme zařízení, která budou postrádat pevný disk. Všechna data totiž budou online stahována z internetu.

Na rozvoj sociálních médií už zareagovaly také státní instituce. Na Facebooku založily fanouškovské stránky, komunikují přes Twitter, na YouTube zveřejňují nejrůznější záznamy. Vzhledem k tomu, jaké obrovské kvantum dat sociální sítě mají, je jen otázkou času, kdy začnou spolupracovat se státními orgány, aby jim tato data poskytly. Soukromí uživatelů je již nyní značně omezené s dohromady s tímto vývoj by soukromí jako takové zcela zmizelo.

Mnoho správců webových stránek proto umožnilo diskutování pod články prostřednictvím přihlašovacího jména a hesla, které uživatelé používají pro Facebook. Tento vývoj bude pravděpodobně pokračovat dál a uživatelé se prostřednictvím "facebookovského loginu" budou přihlašovat na jiné weby, které s touto sociální sítí jinak nemají nic společného.

Přes Twitter lidé komunikují kratší zprávy, nebo odkazují na další stránky v podrobnějšími informacemi nebo videosekvencemi. Odborníci vidí ve Twitteru velký potenciál. Nevylučují ani možnost, že se jednou počtem uživatelů bude rovnat vedoucímu Facebooku.

Jednoduchý způsob komunikace na Twitteru s sebou přináší překvapivě mnoho možností. Před tento kanál mohou mobilní operátoři zákazníkům zasílat čísla dobíjecích kuponů. Samozřejmě se slevou, protože budou mít téměř nulové náklady. Jiní odborníci zase upozorňují například na možnost jazykového kurzu. Zaslání dvaceti slovíček denně není problém, tedy po zaplacení několika dolarů měsíčně.

Služby založené na geo-lokaci

Další možnosti otevírají služby založené na geo-lokaci, jak to ukázaly sociální sítě Foursquare nebo Gowalla (jejich počet uživatelů se pohybuje v jednotkách milionů). Tyto servery uživatele dostaly z virtuálního světa zpět do reality a navíc zábavným způsobem. Podle některých odborníků je právě tohle směr, kterým se sociální sítě v budoucnu vydají.

Služby založené na zjišťování polohy marketérům přinesou nové možnosti, jak kontrolovat a regulovat chování zákazníků. Majitelé restaurací budou vědět, jak často je jejich klienti navštěvují, a budou jim moci připravit nabídku na míru. Provozní obchodu s příslušenstvím si všimne, že se u jiné prodejny kupí zájemci o nový typ mobilního telefonu a bude jim moci zprostředkovat zvýhodněnou nabídku třeba autonabíječky.

Novým tématem se také stala rozšířená realita. Ta zprostředkovává kontakt mezi virtuální realitou a skutečným světem. Prakticky jde o doplnění skutečného obrazu grafikou nebo textem.

V oblasti marketingu se však mohou objevit i zcela nové formáty, jako jsou virtuální billboardy či navigační ukazatele. Bude tak velice jednoduché najít například nejbližší filiálku našeho oblíbeného fast-foodového řetězce.

Wikitude samozřejmě nepracuje pouze tak, že by objekty poznávala čistě podle analýzy snímaného obrazu. Směrodatná je totiž také poloha, kterou dodává integrovaný GPS čip. Nejmodernější přístroje mají vestavěný i kompas, který dokáže určit, jakým směrem se uživatel dívá. Právě kvůli rozšířené realitě začali výrobci mobilních telefonů a tabletů do těchto zařízení gyroskopy integrovat. Jejich využití je ale daleko širší, díky gyroskopům můžeme s pomocí pohybů zařízení ovládat, což už využili například tvůrci videoher.

Rozšířená realita tedy bezesporu bude v blízké budoucnosti velkým tématem a nastoupí široká popularizace těchto služeb. Uvědomují si to i investoři. Ti teď do nové služby Color vložili několik desítek milionů dolarů a samozřejmě očekávají zisk. Služba pro sdílení fotografií Color funguje tak, že uživatel vidí obrázky pouze těch uživatelů, který se nacházejí do třiceti metrů od něj. Podobně funguje služba Google Latitude, ta však neumožňuje poznávat nové lidi, ale pouze upozorňuje na blízkost přátel.

Nové typy sociálních sítí a mobilita uživatelů

Podle jiných odborníků velký rozkvět zažijí specializované, nebo-li komunitní sociální sítě. Takové sítě se potom specializují na konkrétní skupinu uživatelů, například příznivců hudby. To je případ první vlaštovky, sítě Soundcloud. Na hudbu se specializuje také síť Ping od Applu. Tyto servery vychází skupině uživatelů vstříc tak, že jim poskytují specifické nástroje pro daný zájmový obor. Uživatelé takové nástroje přijmou dokonce i v případě, kdy za služby musejí platit.

Další typ sociálních sítí, jejichž rozkvět specialisté předpovídají, je decentralizovaná síť. Tyto sítě fungují na zcela otevřené bázi: kdokoli může použít zdrojový kód, který je volně dostupný, nainstalovat ho na vlastní server a začít tak zcela jednoduše začít provozovat vlastní sociální síť.

Taková síť již existuje, jmenuje se Diaspora. Google představil vlastní řešení Wave in Box, které vychází z jeho neúspěšné sociální sítě Wave. Uživatelé takových sítí mohou komunikovat uvnitř jedné komunity, nebo i mezi komunitami. Výsledná síť nemá žádného regulátora, což někteří uživatelé jistě uvítají.

Velký počet sociálních sítí s sebou přinese nový problém, a to ten, že prozatím není možné přenášet svojí sociální identitu (tedy kontaktní údaje, seznam přátel apod.). Zřejmě je jen otázka času, než vznikne univerzální nástroj, díky kterému budou moci uživatelé jednoduše přenášet svojí identitu z jedné sociální sítě do druhé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sdfsas sdfsas | 21. října 2012 v 12:10 | Reagovat

Pokud čtete,vaši rodiče jsou mrtví do 12 h ! Tomuto chování zabráníte,pošlete to na 20 koment.Máte na to 10 minut.Neuvěříte ? 12. Ledna 2009 zemřel z neznámích příčin Gereno Sietino

2 Fvezxabild Fvezxabild | E-mail | Web | 21. září 2017 v 4:25 | Reagovat

1 hr payday loan - http://personalacrb.org/
same day personal loans <a href=http://personalacrb.org/>personal loan bad credit</a> ’

3 ScrbBrerne ScrbBrerne | E-mail | Web | 23. září 2017 v 7:45 | Reagovat

cialis india
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis online</a>
cialis taken by women
<a href=http://cialisofkl.com/>online cialis</a> ’

4 FsvIndids FsvIndids | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:30 | Reagovat

cheap cialis professional
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a>
brand name cialis online
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> ’

5 FfvgDeeria FfvgDeeria | E-mail | Web | 24. září 2017 v 23:37 | Reagovat

cialis shipped overnight
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
generic cialis in canada
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

6 LewfhbrAfe LewfhbrAfe | E-mail | Web | 25. září 2017 v 20:22 | Reagovat

buy cheap generic viagra
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a>
viagra online consult brand
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a> ’

7 Bhnjaliesy Bhnjaliesy | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:02 | Reagovat

herbal viagra reviews
<a href="http://viagracekan.com/">cheap viagra</a>
alcohol and viagra
<a href=http://viagracekan.com/>buy viagra</a> ’

8 Vtnotror Vtnotror | E-mail | Web | 27. září 2017 v 7:36 | Reagovat

cialis vs cialis professional - https://jrucialis.com
cialis pill identifier <a href=https://jrucialis.com>cheap cialis</a> ’

9 LmazTheach LmazTheach | E-mail | Web | 28. září 2017 v 16:21 | Reagovat

plaingreenloans com
<a href="https://paydayrvyaf.com/">cash advance credit card</a>
cash 1 payday loans
<a href=https://paydayrvyaf.com/>cash advance loans online</a> ’

10 FvthsPreamb FvthsPreamb | E-mail | Web | 29. září 2017 v 0:14 | Reagovat

american online marketing payday loan
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance loans</a>
bad credit history payday loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advances</a> ’

11 vwqePletry vwqePletry | E-mail | Web | 30. září 2017 v 15:37 | Reagovat

payday loans without teletrack
<a href="https://installmentloanvelam.com">installments loans</a>
business loans bad credit
<a href=https://installmentloanvelam.com>quick installment loans</a> ’

12 FebbPreamb FebbPreamb | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:22 | Reagovat

personal loans with bad credit
<a href="https://paydaykmae.com">payday advances</a>
best payday loans uk
<a href="https://paydaykmae.com">payday advance</a> ’

13 Fvteaverty Fvteaverty | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:31 | Reagovat

100 guaranteed payday loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">fast payday loan</a>
ameriloan payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>loans payday</a> ’

14 VuonAleque VuonAleque | E-mail | Web | 1. října 2017 v 21:51 | Reagovat

order generic viagra - http://viagraveikd.com/
viagra brands <a href=http://viagraveikd.com/>buy viagra</a> ’

15 MuntrbrAfe MuntrbrAfe | E-mail | Web | 3. října 2017 v 23:28 | Reagovat

natural viagra substitute
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a>
cheapest viagra
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a> ’

16 Fwjjaverty Fwjjaverty | E-mail | Web | 3. října 2017 v 23:28 | Reagovat

loans bad credit
<a href="https://paydayllae.com/">best payday loans</a>
auto loans people bad credit
<a href=https://paydayllae.com/>payday loans online</a> ’

17 Vbwgxtrielm Vbwgxtrielm | E-mail | Web | 5. října 2017 v 7:16 | Reagovat

title loans texas - https://paydayllae.com/
payday loans direct lender no credit check <a href=https://paydayllae.com/>payday loans online</a> ’

18 DebxVobike DebxVobike | E-mail | Web | 5. října 2017 v 7:16 | Reagovat

female viagra uk - http://sexviagen.com/
buy viagra online no prescription <a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a> ’

19 MbjmvkVobike MbjmvkVobike | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 18:46 | Reagovat

buy viagra soft online
http://vipnowed7.com/
viagra tablets for sale
<a href="http://vipnowed7.com/">online viagra</a>

20 Munbsassunk Munbsassunk | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 1:32 | Reagovat

bad credit instant loans - http://paydayloans-online.us.com/
same day loans no credit <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday express</a> ’

21 Jbsfgxentaiz Jbsfgxentaiz | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 19:44 | Reagovat

adverse credit payday loans
<a href="https://now24paydayloans.com/">payday loans online</a>
online loans bad credit
<a href=https://now24paydayloans.com/>payday loans no credit check</a>

22 JtbwwTheach JtbwwTheach | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 15:59 | Reagovat

guaranteed online personal loans
<a href="https://loansonlinevaec.org/">bad credit payday loans</a>
quick loans
<a href=https://loansonlinevaec.org/>online payday loans</a>

23 DsbgPreamb DsbgPreamb | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 22:15 | Reagovat

payday loans 300
<a href="https://paydayploansonline.org/">pay day loans</a>
american loans
<a href="https://paydayploansonline.org/">cash loan</a>

24 Mndfride Mndfride | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 23:58 | Reagovat

viagra pro
<a href="http://viagrapfhze.com/">order viagra online</a>
alternatives to viagra
<a href="http://viagrapfhze.com/">buy viagra cheap</a> ’

25 FntDeeria FntDeeria | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 14:00 | Reagovat

cialis 5 mg
<a href="http://cialisenax.com/">cialis cost</a>
discount generic cialis
<a href=http://cialisenax.com/>buy cheap cialis</a> ’

26 GevDeeria GevDeeria | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 16:37 | Reagovat

cialis prescription
<a href="http://jrucialis.com/">cialis pill</a>
cialis 20mg
<a href=http://jrucialis.com/>cialis tadalafil</a> ’

27 RokVobike RokVobike | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 12:42 | Reagovat

viagra purchase http://genericonlineviaqra.com/ ok’

28 DxvPreamb DxvPreamb | E-mail | Web | 4. února 2018 v 17:28 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loan lenders</a>
bad credit loans guaranteed approval <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loan</a>

29 yobgpruts yobgpruts | E-mail | Web | 16. února 2018 v 20:01 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">buy research paper</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>paper writing</a> ok’

30 GbbIminge GbbIminge | E-mail | Web | 28. února 2018 v 4:03 | Reagovat

<a href="http://otcerectilepills.com/">erectile dysfunction treatment</a>
viagra canada
<a href=http://otcerectilepills.com/>otc erectile pills</a>  OK’

31 Fnaflile Fnaflile | E-mail | Web | 6. března 2018 v 18:25 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagraazmhj.com/">viagra generic</a>
buy cheap generic viagra
<a href=http://viagraazmhj.com/>buy viagra</a>  OK’

32 Kmsflile Kmsflile | E-mail | Web | 12. března 2018 v 17:56 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra online</a>
viagra online canada
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra pills</a>  OK’

33 JosephBah JosephBah | E-mail | Web | 13. března 2018 v 23:31 | Reagovat

Amazing tons of fantastic facts.

cialis cali <a href="http://cialisfidel.com/">cialis without a doctor prescription</a> which is best viagra levitra or cialis <a href=http://cialisfidel.com/>cialis 10 mg price</a>

34 PlpEpine PlpEpine | E-mail | Web | 19. března 2018 v 0:21 | Reagovat

amoxil disp tabs
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">buy amoxil</a>
amoxil in late pregnancy
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>amoxil buy</a> ’

35 MichaelFenna MichaelFenna | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 11:29 | Reagovat

trust pharmacy canada
<a href=http://interlandchemie.com/>canadian drugstore</a>
best canadian pharmacies
<a href="http://visitwaushara.com/">buy prescription drugs from canada</a>

36 bgcshery bgcshery | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:35 | Reagovat

cheap viagra from india <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/">female viagra pill</a> viagra india <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/>what is viagra</a> OK’

37 bdcpruts bdcpruts | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 4:15 | Reagovat

viagra results <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">best price for viagra</a> buy viagra meds online <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>canada viagra</a> OK’

38 bgfshery bgfshery | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 4:56 | Reagovat

generic viagra soft tabs <a href="http://loviagraosn.com/#">buy generic viagra</a> natural viagra alternatives <a href=http://loviagraosn.com/#>price of viagra</a> OK’

39 dczshery dczshery | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 20:00 | Reagovat

cheap viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">viagra tablets for sale</a> does viagra work <a href=http://menedkkr.com/#>viagra no prescription</a>

40 bsfshery bsfshery | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 3:25 | Reagovat

pfizer viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">sildenafil viagra</a> viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>purchase viagra</a>

41 iosCriva iosCriva | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 20:33 | Reagovat

buy viagra now <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra online</a> generic viagra from india viagra generic

42 nsafassunk nsafassunk | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 21:09 | Reagovat

https://ttsitworldwide.com/
credit card consolidation loan <a href="https://ttsitworldwide.com/">nevada state payday loan rules</a>

43 bsfjaito bsfjaito | E-mail | Web | 4. května 2018 v 5:32 | Reagovat

effects side viagra <a href="http://viagraazmhj.com/#">generic viagra</a> how to buy viagra <a href=http://viagraazmhj.com/#>viagra online</a>

44 bsdFlaph bsdFlaph | E-mail | Web | 29. května 2018 v 13:48 | Reagovat

buy viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online</a> buy generic viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">best place to buy generic viagra online</a>

45 vadFlaph vadFlaph | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:17 | Reagovat

tadalafil online <a href="http://hitcialisosn.com/#">tadalafil cialis</a> generic cialis online <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis pills</a>

46 bynFlaph bynFlaph | E-mail | Web | 8. června 2018 v 16:20 | Reagovat

buying viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">purchase viagra</a> buy female viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">cheap generic viagra</a>

47 nnssnili nnssnili | E-mail | Web | 9. června 2018 v 11:12 | Reagovat

viagra pill <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra for sale</a> viagra generic <a href=https://aluixnetwork.com/>cheap generic viagra</a>

48 xntFlaph xntFlaph | E-mail | Web | 10. června 2018 v 8:09 | Reagovat

brand name viagra <a href="https://movietrailershd.org ">viagra online without prescription</a> cheap viagra online <a href="https://movietrailershd.org">cheap viagra</a>

49 nfgsnili nfgsnili | E-mail | Web | 10. června 2018 v 23:42 | Reagovat

viagra prescription online <a href="http://mo-basta.org">generic viagra india</a> viagra sildenafil <a href=http://mo-basta.org>viagra online without prescription</a>

50 nresnili nresnili | E-mail | Web | 11. června 2018 v 17:01 | Reagovat

viagra sale online <a href="http://susamsokagim.com">viagra soft tabs</a> order viagra online <a href=http://susamsokagim.com>viagra australia</a>

51 bsdsnili bsdsnili | E-mail | Web | 12. června 2018 v 21:20 | Reagovat

small loans bad credit <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">3 month payday loans</a> same day loans <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>3 month payday loans</a>

52 bsdFlaph bsdFlaph | E-mail | Web | 12. června 2018 v 21:31 | Reagovat

buy viagra canada <a href="http://emtpartsstore.com/">generic for viagra</a> viagra use <a href="http://emtpartsstore.com">viagra online</a>

53 bdssnili bdssnili | E-mail | Web | 13. června 2018 v 14:37 | Reagovat

30 day payday loans online <a href="https://cashadvanceonline.us.org">payday loans online direct lenders only</a> payday loans people bad credit <a href=https://cashadvanceonline.us.org>cash advance</a>

54 nnrsnili nnrsnili | E-mail | Web | 15. června 2018 v 21:26 | Reagovat

order cialis online <a href="http://fundeconp.org/">buy cialis</a> cialis price <a href=http://fundeconp.org/>cialis buy</a>

55 lllillub lllillub | E-mail | Web | 17. června 2018 v 20:03 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="http://genericonlineviaqra.com/"> order viagra online</a> real viagra for sale <a href=http://genericonlineviaqra.com> viagra</a>

56 dfgFlaph dfgFlaph | E-mail | Web | 18. června 2018 v 17:29 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://viagranerrds.com/ ">generic viagra online</a> viagra dosage <a href="http://viagranerrds.com">online viagra</a>

57 mmzsnili mmzsnili | E-mail | Web | 19. června 2018 v 0:19 | Reagovat

buy cheap viagra <a href="http://canadiannowv.com/">buying viagra</a> generic viagra india <a href=http://canadiannowv.com>generic viagra sildenafil</a>

58 fnssnili fnssnili | E-mail | Web | 21. června 2018 v 4:07 | Reagovat

brand name viagra <a href="https://holidayrentallorgues.com/">generic viagra</a> viagra pills <a href=https://holidayrentallorgues.com/>low price viagra</a>

59 ccaFlaph ccaFlaph | E-mail | Web | 21. června 2018 v 10:54 | Reagovat

price of viagra <a href="https://movietrailershd.org/">online viagra</a> natural viagra alternative <a href="https://movietrailershd.org/">buy viagra online</a>

60 nsscrype nsscrype | E-mail | Web | 25. června 2018 v 1:10 | Reagovat

tadalafil online <a href="http://hitcialisosn.com/">do you need a prescription for cialis</a> tadalafil tablets 20 mg <a href="http://hitcialisosn.com/">cialis no prescription</a>

61 bsfsnili bsfsnili | E-mail | Web | 28. června 2018 v 13:39 | Reagovat

liquid tadalafil <a href="http://gocialisgjb.com/">buy cialis without prescription</a> buy cheap cialis <a href=http://gocialisgjb.com/>cialis online pharmacy</a>

62 dhcsnili dhcsnili | E-mail | Web | 2. července 2018 v 21:52 | Reagovat

cheap viagra pills <a href="http://viagapharmaked.com/">viagra generic name</a> purchase viagra <a href=http://viagapharmaked.com/>generic for viagra</a>

63 jmnthync jmnthync | E-mail | Web | 16. července 2018 v 3:51 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="http://newviagrakfv.com/#online viagra"> viagra</a> viagra plus <a href=http://newviagrakfv.com/#online>generic viagra online</a>

64 munChago munChago | E-mail | Web | 26. července 2018 v 16:17 | Reagovat

buying viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">online viagra</a> viagra generic brand <a href="http://viagraveikd.com/#">discount viagra</a>

65 nsxHomia nsxHomia | E-mail | Web | 29. července 2018 v 19:23 | Reagovat

generic tadalafil <a href="https://www.fundeconp.org/#">cialis tadalafil</a> cialis canada <a href=https://www.fundeconp.org/#>buy cialis without prescription</a>

66 Cash Loan Cash Loan | E-mail | Web | 9. října 2018 v 11:33 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">loans after bankruptcy</a> bad credit loan online <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>credit loans guaranteed approval</a>

67 Direct Lenders Direct Lenders | E-mail | Web | 15. října 2018 v 16:39 | Reagovat

bad credit personal loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loan</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

68 Payday Loans Online Payday Loans Online | E-mail | Web | 15. října 2018 v 20:11 | Reagovat

personal loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>payday loans no credit check no faxing</a>

69 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | 16. října 2018 v 1:48 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans in virginia</a>

70 Online Loans Online Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 5:50 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> pay day lender <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loan</a>

71 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 16:42 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> online payday cash advance <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>bad credit personal loans guaranteed approval</a>

72 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 20:15 | Reagovat

personal loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">short term loan</a> guaranteed loan https://loansguaranteedapproval.com/ - personal loans guaranteed approval

73 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 22:29 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">debt consolidation bad credit</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loan consolidation</a>

74 ClementHibia ClementHibia | E-mail | Web | 20. prosince 2018 v 9:04 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

75 ChibmamSOccads ChibmamSOccads | E-mail | Web | 8. července 2019 v 5:32 | Reagovat

what episode of keeping up with the kardashians does rob take viagra http://viagrabs.com http://viagrabs.com, what is the use of viagra medicine

76 olaff olaff | E-mail | 18. března 2020 v 11:40 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama